Lietota auto iegāde

Vairāk kā 70% Latvijas iedzīvotāju ikdienā pārvietojas ar automašīnām, ko kāds iepriekš jau ir izmantojis. Lietota auto iegāde ir ekonomiski pamatots un izdevīgs lēmums. Brīdī, kad auto izripo no salona tas zaudē 20% – 30% no savas vērtības. Pēc 2 – 5 gadiem cena jau ir nokritusies gandrīz uz pusi, taču automašīna vēl ir labā tehniskajā stāvoklī. Tas viss ļauj droši pārvietoties pa Latvijas autoceļiem un ietaupīto naudu izlietot citiem mērķiem.

Kā izvēlēties auto

Lietotu automašīnu Jūs varat atrast gan pie sertificētiem auto dīleriem (tirgotājiem), gan sludinājumos, gan no privātpersonām (draugi, tuvinieki, paziņu paziņas). Pirms pirkt auto ir vērts nopietni izvērtēt auto tehniskās apkopes un ekspluatācijas izmaksas. Iespējams ir vērts pirkt par 3 gadiem vecāku automašīnu, kas būs nedaudz sliktākā stāvoklī, taču tās remonts būs daudz lētāks. Ietaupītā nauda ļaus braukt biežāk, drošāk un, iespējams, pat iztikt bez KASKO apdrošināšanas.

Izvēloties auto ņemiet vērā šādus faktorus:

  • auto lietošanas biežums;
  • auto izmantošanas veids;
  • auto apkopes un ekspluatācijas izmaksas;
  • auto izskats;
  • braukšanas sajūta.

Nepērciet kaķi maisā. Izvēloties savu nākamo transporta līdzekli ir svarīgi, lai braukšana būtu patīkama vai vismaz pieņemama. Drošības labad ir vērts, pirms iegādes aizbraukt uz auto diagnostiku vai vismaz paņemt līdzi zinošu cilvēku. Defekti, kas atklāsies vēlāk var būt daudz dārgāki nekā sākotnēji šķiet.

Auto krāsa ir sekundārs faktors, taču pirkt spēkratu, kura krāsa derdzas arī diez vai būs prātīgs lēmums. No drošības viedokļa ir labāk pirkt spilgtas krāsas auto, jo citi satiksmes dalībnieki to pamana ātrāk. No otras puses, ja Jūsu auto būs baltā krāsā, iespējams, citi domās, ka esat no Ceļu policijas un Jūs ieraugot uzvedīsies prātīgāk..

Auto marka un modelis arī ir gaumes jautājums. Diemžēl vai par laimi nav viena ideāla auto marka. Ja tā būtu, mēs uz Latvijas autoceļiem visi brauktu ar vienādiem auto, jo prasības vairumam no mums ir samērā vienādas – drošs, ērts, ar zemām ekspluatācijas izmaksām, ietilpīgs, skaists. To visu savienot ir pagrūti, tādēļ lietota auto iegāde līzingā vai skaidrā naudā ir tik interesants pasākums.

Ja pērkot auto gadās kļūdīties, nepārdzīvojiet. Katram no mums dzīvē pieder un piederēs vairāki transporta līdzekļi. Pērkot nākamo, būsiet gudrāki un varēsiet pieņemt pārdomātāku lēmumu.

Kredīts auto iegādei

Apstākļos, kad ar paša finansējumu ir vien par maz, var noderēt līzings auto iegādei. Šis pakalpojums ļauj sākt lietot auto tūlīt, maksājot par to noteiktu ikmēneša maksu. Termiņa beigās, sedzot visas saistības, auto lietotājs kļūst par automašīnas pilntiesīgu īpašnieku. Lai tas realizētos ir svarīgi savlaicīgi pildīt visas līgumsaistības, jo pretējā gadījumā pastāv risks zaudēt savu kāroto spēkratu.

Izdevīgākie kredīti parasti ļauj aizņemties ar termiņu līdz 5 vai 10 gadiem. Procentu likme katram klientam tiek noteikta individuāli, līdz ar to ir vērts pieteikties aizdevumam vairākos uzņēmumos. Visilgāk ar finansējuma piešķiršanu parasti kavējās bankas, jo to kritēriji klientu maksātspējas izvērtēšanai ir krietni stingrāki nekā nebanku aizdevējiem. Tiesa procentu likmes banku aizdevumiem tradicionāli ir zemākas, līdz ar to ir vērts pamēģināt aizņemties arī no komercbankas. Lai kādu lēmumu Jūs arī nepieņemtu, atcerieties, ka pat lietota auto iegāde būtiski paaugstinās ikdienas komfortu, ja līdz šim esat pārvietojušies tikai ar sabiedrisko transportu vai izmantojot tuvinieku palīdzību.